Velg språk

Close

Repetisjonsfrekvens sikkerhetskurs for fiskere

Har du Grunnleggende Sikkerhetskurs for Fiskere, og lurer på når du trenger å oppdatere kurset ditt?

​​Repetisjonsfrekvensen på Grunnleggende Sikkerhetskurs for Fiskere er forskjellig om du jobber på et fiskefartøy eller om du bruker kurset til arbeid på en annen type båt. 


Jobber du på fiskebåt må du repetere kurset ditt hvert 8. år, men ikke tidligere enn 5 år siden du sist var på kurs.
Hvis du derimot arbeider på en annen type båt må du repetere hvert 5. år i henhold til STCW-konvensjonen.
Grunnleggende Sikkerhetskurs for Fiskere og Grunnleggende Sikkerhetskurs for Sjøfolk er sett på som likeverdige, men i følge Forskrift om sikkerhetsopplæring for fiskere er det dette kravet som gjelder:

"§ 4 Repetisjonskurs i sikkerhetsopplæring. Kravet gjelder fiskere, som driver ervervsmessig fiske. Dersom en sjømann bruker sikkerhetskurs for fiskere (50 t), som er likeverdig med STCW sikkerhetsopplæring (50 t.), i tjeneste på andre fartøy enn fiskefartøy, gjelder kravene i STCW, dvs. oppdatering hvert 5 år."

Ring vårt kundesenter på 55 94 20 00, eller send mail på booking@falcknutec.no, dersom du lurer på hvilken kategori du faller inn under.

 

 ​​​​​

Falck Nutec AS
Gravdalsveien 255
Postboks 6, Ytre Laksevåg
5848 Bergen
Tlf: 55 94 20 00 
Fax: +47 55 94 20 01

 

​​​​​​​ISO9001 ​​
 
LinkedIn 
​​

Vi og våre samarbeidspartnere benytter cookies for å forbedre brukervennligheten på vår side, samt for å forbedre og tilpasse markedsføringen vår. Les mer om cookies. Si nei til cookies.